אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

שירים באנגלית 2013


להקת JACKET באה לתת בראש ולסלק הצידה כל שעמומון מיותר שנכנס לכם לאוזניים. ג'אקט מבוססת כלהקה כבר 4 שנים נהדרות. בהרכב המוזיקה המתקדמת הזה יש חמש נפשות: מורן זפרני ששולטת בלהקה ביד רמה בעמדת הוואקל לצד אלכסיי קוגן ממקימי הלהקה וגיטריסט הליד הנוסף שלה.


על הבס מפליא לנגן תומר מש. על כלי ההקשה והתופים יושב עופר ברזילאי. בנוסף ואיך אפשר בלעדיו : אנטון קורן מוסיף ללהקה צבע וצלילים שלא מהעולם הזה בנגינה מחשמלת על סיטר, דיג' וכלים אתניים נוספים ( חליל אינדיאני לדוגמא ! ).


הלהקה עובדת בימים אלה על שירים באנגלית 2013 זו השנה שלהם ואתם מוזמנים להאזין ולהתחבר לחומר הישן. להרכב נוסף בכמה שירים חדשים ב-2013 מיכה קוגן שתורם ללהקה בנגינה על פרקשן (כלי הקשה) ופאנטאם.


מוזיקה במשקל -4/4 (מקצב סטנדרטי בעולם הפופ והרוק) לא תרבו לשמוע אצלם, בלשון המעטה. אמנם לפעמים אפשר לחשוב שהקצב הוא ארבע על ארבע אך בעצם מדובר על מקצבים א-סימטריים כמו שבע שמיניות או חמש שמיניות וכדומה. כך הם מנגנים בכוונה. במקצבים שבורים. זו מטרתם מלכתחילה וזה מה שמייחד אותם.


מי שאוהב מוסיקת רוק מתקדמת ומתחבר לתחכום במוזיקה (בניגוד למזיקה הרווחת היום) יכול שמוע אותם מבאתר של הלהקה : http://www.jacket.co.il כבר אנחנו מזהירים: מי שרגיל לקבל בית, בית, פזמון ואז שוב בית, הכול בקצב מונוטוני , וללא שינויים, עומד להתאכזב.


הלהקה Jacket הקליטה שישה שירים והיד עוד נטויה. בימים אלה הם עובדים על שחרור של עוד כמה סינגלים בדרך לאלבום חדש. בכל אחד מהשירים שיצאו ב-2013 מושקעים שעות אולפן רבות. חזרות על כל שיר שיהיה מהודק ומיקסים רבים שהפוכים אותו בדיוק לסאונד בו הם רצו. הרבה עבודה, מאמץ ורגש שכל חבר בלהקה נותן מעצמו. מוסיקה היא תחביב, אהבה, עבודה, מה שתרצו עבור החבר'ה האלה שלוקחים אותה ברצינות ומשקיעים בה את כל כולם.


לכל שיר אופי אחר ודינמי. שילוב הרמוני ולעיתים דיסוננסי במכוון של גיטרה חיה, באס מלודי ותיפוף מקצועי בכלי נגינה אתניים עושה את ההבדל בין מוסיקה חד-גונית למוזיקה מיוחדת. זו מוזיקה א-סימטרית במיטבה.

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket