אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

להקת רוק מתקדם


קינג קרימזון ו –Dream Theater  הציבו את הרף הכי גבוה שאפשר עבור כל להקת רוק מתקדם שמכבדת את עצמה. המוזיקה הפרוגרסיבית והמקצבים המתקדמים שילבו מוזיקה מתוחכמת  עם יחידת קצב שנותנת בראש. פינק פלויד נתנו את הטון והיו האב הרוחני בהתחלת היציאה של להקות הרוק מהשבלונה של בס, גיטרה תופים בקצב מונוטוני של: 4\4 ומעבר מעולם של שלוש אקורדים בקצב בלוז שחוזר על עצמו ללא הפסק, הגיעו להקות הרוק המתקדם ויצרו שירים שחצו את סף ארבע הדקות ונתנו במה לסולואים ממושכים של גיטרה, מקבצי תופים והחלו לשלב כלי נשיפה, סינטיסייזרים ויולות, צ'לו והחליפו משקלים ריתמיים כמו גרביים. כך נוצרו שירים במקל של 7 שמיניות, 13 שמיניות וההתפתחות המוזיקה לא פסקה.

 

 

להקת ג'אקט :Jacket Band  על אף שחבריה ישראלים, שרה בשפה האנגלית ומתחברת לזרם הראשי של מוזיקת הפרוגרסיב בעולם. הם אף הגדילו לעשות והחליטו שבשירים שלהם לא ינוגן משקל סטנדרטי של ארבע רבעים ומשתמשים הרבה במקצבי 7 שמיניות, ליריקה פרוגרסיבית שמשלבת טקסטים אקספרמנטיים, מבני שירים אופייניים לז'אנר הרוק המתקדם. נהוג  לומר שרוק מתקדם זה מוסיקה לאנשים אינטליגנטים, ניאו-פרוג ותת-ז'אנרים של המוזיקה אף יותר מתחכמים ממנה.

 

 

להקת ג'טרו טול שחליל צד היה כלי מרכזי ביצרתם, ולהקות ששילבו חלילי צד וכלי נשיפה אחרים, סינטיסזיירים אנלוגיים, יחד עם הלהקות שהוזכרו קודם כמו קינג קרימזון , פינק פלויד וכדומה , זכו להצלחה עולמית כבירה ופרצו את הדרך והיום מאות הרכבים ולהקות פועלות בתחום. דפוסים מילוליים אקראיים בהשראת ג'ון אנדרסון וליריקות דו- משמעיות היוו חלק בלתי נפרד ממוזיקת פרוג לאורך השנים, ג'אקט הישראלים לקחו מכל העולמות את החלקים הקומוניקטיבים יותר בסקטור המלים למשל והרכיבו לעליהם לחנים אופייניים המנוגנים בצורה השראתית ובמקצבים א-סימטריים מוחלטים. הלהקה פועלת כבר 8 שנים והוחלפו באה מספר רב של נגנים. כיום, לקראת אלבום הבכורה, הקהל הישראלי זוכה לטעימות מרוכזות של מוזיקת רוק מתקדם כפי שלא שמע כאן בעבר . אתם מוזמנים לשמוע את החומרים דרך הלינק המצורף ולגלות ממה מורכבת המוסיקה שלהם כיום.

https://www.facebook.com/Jacket.Music

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket