אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

מוזיקה לא סימטרית


כאילו נפלו מהחלל החיצון, חברי להקת Jacket באו לשנות את פני מוסיקת הרוק הישראלית המדשדשת זה כבר שנים רבות. אולי הסיבה הנעוצה בכך שבני נוער כבר לא מתחברים למוסיקת הרוק הישראלי מהסגנון הישן היא שהקצב פשוט מתחיל לשעמם אותו.


הקהל הישראלי מתבגר, נחשף למוסקה ומקצבים מהעולם ומחפש משהו שונה שהוא לא שמע בעבר. להקת Jacket נותנת בראש לכל מי שחשב שאי אפשר להמציא את הגלגל מחדש. בקטגורית רוק מתקדם הם נמצאים בראש הסולם והמוסיקה שלהם גורמת לך להרגיש לפעמים לא מאוזן, מרחף בין חלום ומציאות, מחפש את הביט להיאחז בו אבל מתמכר למקלים מטורפים, כבר לא ארבע רבעים משעמם ומונוטוני.


תן לנו מקצבים חדשים כמו 8\7 בשילוב של כלים אתניים ויחידת קצב מגובשת של בס תופים אותם מחזיקים בחוט דק של קצב : עופר ברזילאי המתופף, ותומר מש המהפנט על גיטרת הבס ותשמע איך מוסיקה צריכה להישמע בעידן החדש.


המוסיקה של ג'אקט מתבססת על מקצבים שבורים 8\13 , 8\7, 8\5 ועוד. כשהאוזן לא רגילה למקצבים אלו קוראת לך תופעה מוזרה כשאתה ניגש לשמוע את המוסיקה של הלהקה. אולי זה בגלל אנטון קורן שמצליח להפתיע מחדש כל פעם עם כלי מוזר אחר: פעם זה דיג'רידו, פעם זה פויירה, חליל אינדיאני, פאנטם, סיטאר ועוד.

בנאליות לא תמצא פה, לא במלים , לא בלחנים ולא בנגינה ובשירה הכובשת של מורן זפרני, שמצליחה כבקסם של לוליינית להשתלב ולהנהיג הרכב חדש של מוסיקה א-סימטרית דבר שכשלעצמו נשמע חדש ומעניין שפוטנציאל ההצלחה שלו כביר ואפשר בקלות להתרשם מכך ביו-טיוב, באתר של הלהקה www.jacket.co.il וברשת.


שיר כמו :into the future , מכניסים אותך לאווירה עמומה של מוסיקת רוק מתקדם איכותי ומרגש, שמנוגן בצורה חלקה וזורמת כשלכל נגן בהרכב יש את המקום שלו בו הוא יכול להתבטא בלי להרוס לאחרים. בקיצור, רוק לפנים כמו שצריך להיות : אינטליגנטי, מאתגר והעיקר, מגניב מחדש ולא משעמם ! בדקו אות כי שווה לראות את ההופעה לייב כמו גם להאזין בדרכים

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket