אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

מוזיקת רוק לשמיעה


הגדרה שלה מוזיקת רוק צמחה מהבלוז השחור של שנות הארבעים ולפני. מוזיקת רוק התפתחה במרוצת השנים והפכה לכוח המניע של תעשיית המוזיקה הכלל עולמית כשהשפעותיה נקרות גם על המוזיקה הפופולרית באותה תקופה גם בארץ.


ז'אנרים רבים צמחו ממנה וההסתעפות לתתי ז'אנרים ממשיכה עוד היום. מצד אחד צמחה ממנה מוזיקת הפופ ותרבות הפופ וההיפ הופ ולכיוון השני הלכה מוזיקת הרוק לכיוונים פסיכדליים מורכבים של רוק מתקדם ואוונגרד. להקת ג'אקט היא אחת המייצגות הישראליות על אף ששרה באנגלית.


מוזיקת רוק תמיד הייתה קלה לשמיעה בעלת מקצבים פשוטים ואחידים. להקות רבות מכדי לציין את כולם מילאו אצטדיונים בתקופה שכונתה גלם רוק, בה השיער הארוך שלט לצד הגיטרות החשמליות והקולות הגבוהים של הסולנים .להקות אגדתיות כמו : הדלתות, הביטלס, הרולינג סטונז, לד זפלין, קווין ואחריהם : גנז אנד רוזס, בון ג'ובי, מטליקה, קיס, יס ואחרות הצליחו להלהיב את ההמונים בהופעות גרנדיוזיות ושירי בלדות מרגשות לצד להיטי ענק שהיו אבן דרך במוזיקה העולמית.

בשנות התשעים נוצרה מוזיקת הגראנג' כשנירוונה וסולנה קורט קוביין היו הסמן המרכזי שהצית שוב את בני הנוער בעולם לאחר דעיכה מסוימת ברוק , הם שיוועו למשהו חדש, בועט יותר, עוצמתי וקיבלו את נירוונה, סאונדגרדן, אליס אין צ'יינז, פרל ג'אם רובן מסיאטל שהצליחו להקפיץ את מוזיקת הרוק מדרגה. המוזיקה הפכה אגרסיבית יותר ויותר ובעקבות מטאליקה, אייקון תרבותי שהחלה בשוליים והפכה למרכזית במוזיקה המטאל , כמו להקות ששדרגו עוד יותר את הז'אנר : להקות כמו: 'korn', 'tool', faith no more', 'rage against the machine' ורבות אחרות בעטו חזק עוד יותר בווליומים של המגברים שלהם ובגיטרות דיסטורשיין רצחני שנוגן בביטים וב- M.P.B מהיר ביותר והפכו את מוזיקת הרוק המייסדת של ג'ימי הנדריקס, אריק קלפטון ומיק ג'אגר להישמע מיושנת וחובבנית. אך ברור שאין לזלזל באבות המייסדים שפרצו דרך בתעוזה וברוח הרוק אנד רול , ועד היום מוציאים תקליט רוק וממלאים הופעות וזוכים עדיין בקהל מעריצים אדיר.


היום להקות כמו מיוז, רדיוהד , קולדפליי, לינקן פארק ואחרות לקחו את מוזיקת הרוק לכיוונים יותר מלודיים אך תוך כדי כך לא ויתרו על העוצמה של השירים, הן המוזיקלית והן הרגשית עבור קהל מאזיניהם

 

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket