אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

משקלים מוזיקליים


משקלים מוזיקליים בעולם הרוק הם לרוב וכמעט ללא יוצא מין הכלל משקל אחד בלבד : 4\4 , איך שלא תזמזם, תספור את זה, תזוז עם הגוף, המשקל שמקורותיו בבלוז ובמוזיקת הגוספל של השחורים על גדות נהר המיסיסיפי בניו אורלינס, ארצות הברית, ירקיד אותך בצורה חד ממדית לאחרונה נכנס סוג משקל חדש לעולם המוסיקה ולהקת ג'אקט חלוצה בהבאת המקצב המוזר למוסיקת הרוק והרוק המתקדם. אם עד היום נהינו לשמוע סטנדרטים של ג'אז במקצבי 8\5, הרי ג'אקט משתמשים בדיוק באותה מקצב אבל באוריינטציה

רוקרית לגמרי. זה יוצר מוסיקה לא סימטרית ברמת נגינה גבוהה והפנטת וכדאי להאזין ל- INVISBLE : http://youtu.be/k6FLZ6Gy9sE השיר מהאלבום הראשון שלהם , כדי להבין על מה מדובר. להקת Jacket משתמשת במשקלים מוזיקליים שהאוזן ובטח של הקהל הישראלי לא מורגלת בהם, העוצמה שלהם היא ביכולת להרים כמה שירים לכדי הופעה איכותית אחת.


תפקיד חשוב במוסיקה של ג'אקט יש לגיטריסט אלכס קוגן שמשלב אפקטים מיוחדים, דברים בהם לא היינו מורגלים בעבר לשמוע אולי רק בלהקות מחו"ל כמו מיוז או רדיוהד, להקות שכבשו את העולם בסאונד ומקצבים חדשניים במוסיקת הרוק העולמית. להקת הרוק המתקדם ג'אקט באים לתת את כל מה שיש להם ויש להם סאונד ייחודי שיכול לכבוש גם במות מחוץ לגבולות הארץ . הם שרים באנגלית ומנגנים בפשטות מוסיקה לא קלה לנגינה ולשמירה על הקצב שלה .


מוסיקה א-סימטרית או רוק פרוגרסיבי מתקדם אם תרצו הוא הסגנון של הלהקה והיא לא חוטאת לו. מקצבים רגילים של 4 רבעים או 3 רבעים קשה יהיה למצוא בארסנל השירים שלהם, זאת אומרת זה אפשרי אבל לא חשוב איך תספור את הביטים, המוסיקה עצמה היא שקובעת ולא ההגדרה היבשה שלה.


https://www.facebook.com/Jacket.Music
דף הפייסבוק של ההרכב ייתן לך עדכונים לגבי פלייליסטים והופעות קרובות וכמובן קישור לאתר הלהקה שם תוכל ללמוד יותר ולהאזין לרוב השירים כפי שהוקלטו - LIVE. מוסיקה א-סימטרית במשקל מורכב של 7 שמיניות לכל חובב מוסיקה חדשנית ומקורית ישראלית עם הפנים לחו"ל . . !ROCK ON !

 

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket