אני מאשר/ת קבלת דואר למייל שלי.

משקל מורכב


מי שבאמת רוצה להבין במשקלים מורכבים במוסיקה לא צריך ללכת רחוק מדי ללהקות בחו"ל, גם כי אין הרבה כאלה או לפחות לא בתחום הרוק המתקדם, בפרוגרסיב רוק או כדומה, כל מה שהוא צריך לעשות זה להאזין ללהקת ג'אקט.

http://jacket-asymmetric.com/about/songs/freedom.html
קבלו, זה הלינק לאתר החדש שלהם באנגלית ,שם תוכלו ללמוד עוד על מקצבים א-סימטריים, מוסיקה מתמטית, מוסיקה פרוגרסיבית ופרטים אישיים על חברי הלהקה, הופעות , סגנונות מוסיקליים מתקדמים בשילוב כל הטקסטים שלהם מהשירים. שיר יפים במשקל מורכב .

https://www.facebook.com/Jacket.Music
וזה דף הפייסבוק שלהם בעברית בארץ. לא כדאי לכם לפספס, תוכלו לתקשר עם חברי הלהקה שעברה לא מעט ב 8 שנותיה, החליפה לא מעט נגנים ומצאה את עצמה מחדש יותר נכון המציאה את עצמה מחדש והתייצבה כחלוצת דרך על מפת הרוק המתקדם בישראל כלהקת הקצב הא-סימטרית הפעילה והייחודית ביותר שקיימת כיום. הדבר עליו מתבססת ג'אקט הוא משקלים מורכבים, מקצבים השמורים לעולם הג'אז שאותם היא מביאה למוסיקה החללית שלה , לנגינה המקצועית ולשירה ומדויקת של מורן זפרני.


משקל במוזיקה הוא מונח שבא לתאר את דרך ארגון הפעמות בקבוצה:( למי שמכיר, הכוונה לתיבה ) בעלת מספר קבוע של הטעמות ופעימות , שחוזרות במהלך היצירה. המשקל מתבטא בזה שחלק מהפעמות מודגשות, וחלק בדיוק ההפך, מוחלשות. במוזיקה המערבית המילה משקל מתארת את הרעיון הכללי של מדידת יחידות קצב, אבל בשפה היומיומית הוא משמש גם לקביעת מקצב היצירה .


משקל מורכב לא בא על חשבון מוזיקה פשוטה ויפה שחברי להקת ג'אקט יודעים לתת. המוזיקה באה ממקום עמוק, מהנשמה, השירים נוגעים ובאים ממקום אמתי וזה מה שחשוב יותר מהכול. אם גם הם הצליחו לחדש לי אז הרווח שלי הוא כפול וכמאזין של מוזיקה טובה שרק מחפש כל הזמן תקליטים, דיסק ושלהקות חדשות ומיוחדות במיוחד בשוק הרוק הדליל בארץ כשמוזיקה מזרחית משתלטת על כל חלקה טובה, ג'אקט באים לי טוב לאוזן וממלאים נישה חסרה במוזיקת הרוק הישראלי המתקדם. הלוואי ועוד להקות הארץ ידעו להוציא לפועל מוזיקה עם משמעות במשקל מורכב או במשקל רגיל העיקר שתבוא ממקום אמתי וחזק.

תגובות

הופעות בקרוב

סקר של Jacket